Достапни линкови

ОБСЕ ќе понуди набљудување на изборите во Киргистан


Организацијата на Европската Унија ОБСЕ соопшти дека ќе понуди набљудување на изборите во Киргистан кои се одржуваат следниот месец. Понудата на организацијата следи по одлуката на киргистанската Влада да не го ограничува бројот на набљудувачи на изборите.
XS
SM
MD
LG