Достапни линкови

Русија бара продолжување на мисијата на ОН во Грузија


Руската делегација во Обединетите Нации упати апел до земјите членки на Советот за безбедност за продолжување на мисијата на ОН во Грузија. Русија официјално ги призна грузиските територии Абкхазија и Јужна Осетија за независни, со што го подржува барањето за продолжувањето на мандатот на мисијата.
XS
SM
MD
LG