Достапни линкови

Едно лице почина во Шкотска од свинскиот грип


Едно лице почина во Шкотска од свинскиот грип. Болнички извори потврдија дека пациентот имал и други здравствени проблеми. Согласно извештаите на Светската Здравствена Организација, која прогласи пандемија на свински грип, до сега 145 лица починале од заразата.
XS
SM
MD
LG