Достапни линкови

Трупите на САД се повлекуваат од Киргистан


Новиот командант на воената база во Киргистан изјави дека установата ќе се затвори во средината на Август годинава, по барање на киргистанската влада. Командантот Кристофер Бенце изјави дека уште денеска во базата во Манас се стопираат одредени активности. Базата беше отворена за подршка на операциите во Авганистан. Владата на Кригистан во фебруари годинава им даде рок на американските трупи да се повлечат од земјата за шест месеци.
XS
SM
MD
LG