Достапни линкови

Откажани протестите во Иран


Приврзаниците на поразениот ирански претседателски кандидат Мирхосеин Мусави ги откажаа за денеска најавените протести откако иранското министерство за внатрешни работи ги прогласи за незаконски и ги забрани. Во протестите во изминативе два дена против сомнителниот реизбор на претседателот Махмуд Ахмадинеџад имаше судири со полицијата.
XS
SM
MD
LG