Достапни линкови

Пакистан бара поголема странска помош против талибанците


Шефот на пакистанската дипломатија Шах Мехмуд Куреши изјави дека на неговата влада и е непопходна поголема меѓународна помош во борбата против талибанските бунтовници. ,,Во спротивност тие би можело да се прошират до Индија и Персискиот залив,, изјави Куреши во интервју за Фајненшал Тајмс до кое доаѓа во пресрет на самитот меѓу Пакистан и Европската унија, посветен на ситуацијата во таа земја.
XS
SM
MD
LG