Достапни линкови

Нов предлог за решавање на спорот меѓу Хрватска и Словенија


Еврокомесарот за проширување Оли Рен денеска во Луксембург се очекува да поднесе нов предлог за решавање на спорот меѓу Хрватска и Словенија. Според некои информации, станува збор за поправен предлог за договор за арбитража за границата и за деблокирање на хрватските претпристапни преговори во Унијата. Предлогот ќе им биде претставен на шефовите на дипломатиите на двете земји.
XS
SM
MD
LG