Достапни линкови

Самит на Шангајската организација за соработка


Во рускиот град Екатеринбург се одржува самит на Шангајската организација за соработка на кој главни теми се Северна Кореа и Авганистан. На овој состанок учествувааат лидерите на Русија, Кина, Казахстан, Узбекистан, Таџикистан и Киргизстан. Посматрачки статус имаат Авганистан, Пакистан, Индија и Иран.
XS
SM
MD
LG