Достапни линкови

Во Собранието расправа за државна стратегија за спорот со Грција


Македонското Собрание денеска ќе ја одржи 60-тата пленарна седница. На седницата се очекува меѓу останатото да биде разгледана и Предлог државната стратегија за решавање на разликите со Грција околу името на Република Македонија, подготвена од пратеникот на Либералната партија, Стојан Андов.
XS
SM
MD
LG