Достапни линкови

Во Македонија денеска нова пратка од лекот „Тамифлу“


Во текот на денов се очекува да ја помине царинската процедура и да пристигне во земјава нова пратка од 50 000 дози од „Тамифлу“ кој помага при лекување на грип од типот А. Пратката ќе биде чувана како резерва во случај на појава на новиот грип во Македонија. Набавката се одвива во рамките на националниот оперативен план за навремено спречување на појава и ширење на новиот грип од типот А.
XS
SM
MD
LG