Достапни линкови

Прва годишнина на косовскиот Устав


Со свечена седница на Собранието на Косово, денеска ќе биде одбележана првата годишнина од стапувањето во сила на косовскиот Устав, а на седницата ќе присуствува и поранешниот посредник во преговорите за статусот на Косово, Марти Ахтисари. Во Приштина денеска ќе се одржи и седница на Меѓународната управна група, која ја чинат претставници на земјите што ја признаа независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG