Достапни линкови

Лејкерси шампиони, Брајант МВП


Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс се нови шампиони на НБА лигата. До 15-та титула тие стигнаа со победата како гости против Орландо Меџик со 99-86, со што имаат скор од 4-1 во победи. За МВП на финалните натпревари е прогласен Коби Брајант, кој на последниот натпревар постигна 30 поени.
XS
SM
MD
LG