Достапни линкови

Една година од стапувањето на сила на косовскиот Устав


Со свечена седница на Собранието на Косово, утре ќе биде одбележана првата годишнина од стапувањето на сила на косовскиот Устав. На седницата ќе присуствува и поранешниот посредник во преговорите за статусот на Косово, Марти Ахтисари. Во Приштина утре ќе се одржи и седница на Меѓународната управна група, која ја чинат претставници на земјите кои ја признаа независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG