Достапни линкови

Оптимизам во Сирија


Медиумите во Сирија изразија оптимизам за напорите на Соединетите Американски Држави за воспоставување мир на Блискиот исток. Државниот весник Атх – Тхавра пишува дека постои вистински оптимизам, бидејки властите во Сирија ја сфаќаат важноста на подобрувањето на билатералните односи, што би придонело за создавање на мир во регионот. Специјалниот пратеник на САД Џорџ Мичел во саботата се сретна со претседателот на Сирија Башар ал Асад. Двајцата разговараа за улогата на земјата во рестартирање на Арапско – Израелските мнировни преговори.
XS
SM
MD
LG