Достапни линкови

Изралеките сили блокираа два канали за шверц на оружје


Безбедносните сили на Израел соопштија дека извеле операција за затворање на два канали за шверц на оружје од Египет во Газа. Рацијата следи по вчерашниот касамски ракетен напад на јужниот дел на Израел. Според официјални информации, во рацијата нема жртви.
XS
SM
MD
LG