Достапни линкови

Осуммина загинаа во бомбашки напад во Пакистан


Осуммина загинаа а дваесетмина се повредени во експлозија на бомба во градот Дера во северозападниот дел на Пакистан. Според се уште непотврдени информации, овој напад е реакција на воената офанзива против талибанските милитанти во долината Сват.
XS
SM
MD
LG