Достапни линкови

Пронајдени уште шест тела од авионот на Ер Франс


Уште шест тела од авионот на Ер Франс се извлечени од Атлански Океан, потврдија бразилските власти. Црната кутија од авионот на француската авиокомпанија се уште не е пронајдена. Обилните дождови ја отежнуваат потрагата по телата на патниците и членови на екипажот и остатоците од авионот марка „Ербас А 330“.
XS
SM
MD
LG