Достапни линкови

САД собира пари за реформи во здравството


Американскиот претседател Барак Обама ќе пренамени 313 милијарди американски долари од Буџетот за спроведување на реформите во здравството, пренесува агенцијата Ројтерс. Обама очекува дека стратегијата за реформи во американскиот здравствен систем ќе биде изготвена до октомври годинава. Американскиот претседател ја правда одлуката за интензивирано спроведување на реформите во текот на оваа година со растечките трошоци за здравствено осигурување.
XS
SM
MD
LG