Достапни линкови

Турција ќе ја зголеми помошта за Пакистан и Авганистан


Министерот за надворешни работи на Турција Ахмет Давитоглу денеска ја заврши официјалната посета во Авганистан, по што најави дека Турција ќе ја зголеми подршката за земјата. Од кабинетот на Давитоглу соопштија дека Турција планира да организира два меѓународни собири со цел да обезбеди поголема подршка за Пакистан и Авганистан.
XS
SM
MD
LG