Достапни линкови

Бомбаш самоубиец уби 17 лица во Авганистан


Во напад на бомбаш самоубиец во Авганистан загинаа 17 лица а дваесетмина се повредени, соопштија новинските агенции. Талибанските милитанти ја превземаа одговорноста за нападот, кој се случи на бензиска станица во Кабул.
XS
SM
MD
LG