Достапни линкови

Во Дамаск средба Мичел - Асад за мир на Блискиот Исток


Американскиот пратеник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел, денеска во Дамаск се состана со претседателот на Сирија, Башар Ал Асад. Главна тема на разговорите била можноста за обновување на блиско-источниот мировен процес. Вашингтон, по долго-годишните непријателства, се обидува да ја вклучи и Сирија во окончувањето на арапско – израелскиот конфликт.
XS
SM
MD
LG