Достапни линкови

Уште 3-ца затвореници од Гвантанамо префрлени во нивната земја


Соединетите Држави испратија тројца затвореници од Гвантанамо во Саудиска Арабија, што се смета за уште еден чекор кон остварување на целта на претседателот Барак Обама за затворање тој затвор за осомничени терористи. Во Гвантанамо има уште 229 затвореници.
XS
SM
MD
LG