Достапни линкови

41 кандидат за претседателските избори во Авганистан


Авганистанските изборни власти денеска ја презентираа конечната листа од 41 кандидат за наредните претседателски избори, што се закажани за 20-ти август. Претставник на изборната комисија оцени дека многумина од кандидатите немаат квалификации за претседател, бидејки со изборните закони биле намалени критериумите за кандидирање.
XS
SM
MD
LG