Достапни линкови

НАСА го одложи лансирањето на шатлот Ендевор


НАСА, поради технички проблеми, го откажа за денеска планираното лансирање на вселенскиот шатл Ендевор. Овај шатл, со седумчлен екипаж, треба да го пренесе последниот дел од јапонската вселенска лабораторија, како и храна за екипажот кој се наоѓа на Меѓународната вселенска станица.
XS
SM
MD
LG