Достапни линкови

Состанок на министрите за финансии на Г-8 во Лече


Министрите за финансии на Групата 8, на денешниот состанок во Лече, јужна Италија, ќе ја разгледаат студијата за усогласување на нивните политики за економско заздравување. Групата 8 оценува дека почнува подобрувањето на економијата и испраќаат порака до финансиските пазари дека можат да го менаџираат опоравувањето без разгорување на инфалцијата.
XS
SM
MD
LG