Достапни линкови

Тадиќ очекува визна либерализација за Србија од наредната година


Претседателот на Србија Борис Тадиќ изјави дека очекува, во почетокот на наредната година, Србија да добие безвизен режим со Европската Унија, но оти не треба да се лицитира со датуми. Не треба да се слави пред време бидејки секогаш можат да се случат некои непријатни изненадувања, изјави Тадиќ, додавајки дека досега се се одвива според планот.
XS
SM
MD
LG