Достапни линкови

Пресметка со талибанците од крај - изјави Зардари


Пакистанскиот претседател Али Зардари, во телевизиско обраќање, се заложи за продолжување на битката против талибанците, оценувајки дека тие сакаат да ја превземат контролата врз земјата. Милитантите во Пакистан деновиве извршија серија бомбашки напади, во знак на одмазда за офанзивата на пакистанската армија против талибанците во регионот Сват.
XS
SM
MD
LG