Достапни линкови

Во Албанија, убиен член на владејачката партија


Во близина на албанскиот град Драч бил убиен еден член на владејачката Демократска партија, јавуваат агенциите, наведувајќи дека врз него било стрелано со автоматска пушка додека поставувал партиски знамиња и постери. Полицијата го упасила убиецот кој, како што се наведува, бил симпатизер на опозициската Социјалистичка партија. Ова е прв потежок инцидент во рамките на предизборната кампања во Албанија.
XS
SM
MD
LG