Достапни линкови

Во Пакистан убиен антиталибански свештеник


Еден анти талибански свешетеник бил меѓу убиените во два одвоени самоубиствени бомбашки напади што денеска се случија во пакистанските градови Лахоре и Ношвера. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападите во кои загинале или биле повредни уште десетина лица. Агенциите јавуваат дека тие биле одговор на владината офанзива против талибанците во регионите кои граничат со Авганистан.
XS
SM
MD
LG