Достапни линкови

Убиен лидерот на најголемиот сунитски парламентарен блок во Ирак


Во Багдад е убиен ирачки законодавец и водач на најголемиот сунитски муслимански блок. Харит ал Убаиди, како што соопштија од неговата партија бил убиен додека излегувал од џамија во западниот дел на Багдад. Ал Убаиди беше член и на Комитетот за човекови права на Парламентот.
XS
SM
MD
LG