Достапни линкови

Одмазднички напади на талибанците во Пакистан?


Полицијата во Пакистан соопшти дека бомбаши самоубијци извршиле напади во два града при тоа убиле 4 лица а ранети се десетици. Во нападот во исламско училиште воЛахоре бил убиен свештеник познат по своите анти талибански ставови. Засега никој не ја превзеде одговорноста, но се верува дека станува збор за одмазда за воената офанзива против талибанците на северо-западот на земјата.
XS
SM
MD
LG