Достапни линкови

Најавен состанок на Блискоисточната мировна четворка


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан ки Мун соопшти дека на наредниот состанок на таканаречената четворка за Блискиот Исток што во текот на овој месец ќе се одржи во Италија ќе учествува и тој. Генералниот секретар не откри повеќе детали за што конкретно ќе се разговара на средбата на четворката што ја сочинуваат Обединетите нации, Соединетите држави, Европската унија и Русија.
XS
SM
MD
LG