Достапни линкови

Експлозии во Пакистан


Во денешната експлозија во едно исламско училиште во пакистанскиот град Лахоре имало загинати, јавува агенцијата Ројтерс. Неколку минути потоа имало експлозија и во градот Новшера. Други детали засега не се соопштени.
XS
SM
MD
LG