Достапни линкови

Проширување на санкциите против Северна Кореа?


Советот за безбедност на Обединетите нации се очекува денеска да гласа за нацрт резолуцијата за проширување на санкциите против Северна Кореа поради нејзините последни нуклеарни проби. Резолуцијата повеќе од две недели се подготвуваше зад затворени врати од амбасадорите на петте постојани членки на Советот за безбедност.
XS
SM
MD
LG