Достапни линкови

Мичел ја продолжува турнејата на Блискиот Исток


Американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел престојува во Сирија како дел од напорите на администрацијата на Барак Обама за потурнување на мировниот процес. Вчера Мичел беше во Аман на разговори со јорданскиот крал Абдула.

XS
SM
MD
LG