Достапни линкови

ЦИА- Бин Ладен и натаму е во Пакистан


ЦИА верува дека терористичкиот лидер Осама Бин Ладен и натаму се наоѓа во Пакистан. Тие се надеваат да го пронајдат во текот на воените интервенции против екстремистите во северозападниот дел на таа земја. Директорот на ЦИА, изјавил дека наоѓањето на терористоот број еден и натаму останува прв приоритет на агенцијата.
XS
SM
MD
LG