Достапни линкови

НБА- трета победа на Лејкерси


Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс водат со 3-1 во победи во финалето на НБА лигата и се наоѓаат на чекор до шампионската титула. Тие рано изутрината по средноевропско време како гости ја совладаа екипата на Орландо Меџик со 99-91. Петтиот натпревар се игра в недела навечер.
XS
SM
MD
LG