Достапни линкови

Четворица затвореници од Гвантанамо Беј пренесени на Бермуда


Американските власти соопштија дека четворица затвореници од Гвантанамо Беј се пренесени на Бермуда. До сега од американскиот затвор се изнесени 6 лица од кои двајца вчера пристигнаа на островот Палау во Тихиот Океан.
XS
SM
MD
LG