Достапни линкови

Победа на Бразил во квалификациите за Светското фудбалско првенство


Поразот на Аргентина и победата на Бразил го одбележаа 14-тото коло во Јужноамериканската зона од квалификациите за Светското фудбалско првенство кое во 2010 година треба да се одржи во Јужна Африка. Аргентина е поразена на гостувањето кај Еквадор со 2:0 со голови примени во 73 и 83 минута. Бразил го победи Парагвај со 2:1
Во другите дуели:
Чиле - Боливија 4:0
Венецуела - Уругвај 2:1
Колумбија - Перу 1:0
XS
SM
MD
LG