Достапни линкови

Русија повторно побара САД да се откаже од антиракетниот штит


Руските власти соопштија дека се подготвени да започнат дијалог до САД за антиракетната заштита, доколку Вашингтон се откаже од антиракетниот штит во Европа. Портпаролот на руското Министерство за надворешни работи Андреи Нестеренко изјави дека доколку САД се откаже од намерите за антиракетен штит „ќе се создаде основа за дијалог на тема потенцијални ризици од ракетни напади“.
XS
SM
MD
LG