Достапни линкови

Ирачките власти ги ослободија американските градежници


Ирачките власти денеска ослободија тројца од приведените петмина американски градежници, кои беа осомничени за убиство на нивен сонародник, сопственик на градежна фирма во Багдад. Портпарол на ирачката Влада изјави дека судот наредил сите петмина американци да бидат ослободени, но полицијата задржала двајца под сомнение дека користеле дрога. Ирачката полиција ги приведе петмината градежници на трети овој месец.
XS
SM
MD
LG