Достапни линкови

Назначен нов шеф на американските сили во Авганистан


Американскиот Сенат потврди дека претседателот Барак Обама го назначил Полковник Генерал Стенли МекКристалза нов командант на американските сили во Авганистан. МекКристал ќе го замени Генерал Дејвид МекКиернан. Американските власти очекуваат новоназначениот шеф на американските сили да имплементира нови стратегии за борба против талибанските и други милитанти.
XS
SM
MD
LG