Достапни линкови

Шестмина уапсени за планирање напад на Г8


Шест лица се обвинети за планирање на напад на самитот Г8 кој се одржува следниот месец во Италија. Новинската агенција АНСА соопшти дека италијанските власти упасиле шестмина, обвинети за поседување огнено оружје и планирање на терористички напад. Самитот Г8 ќе се одржи во Италија од 6 до 8 јули во градот Лаквила.
XS
SM
MD
LG