Достапни линкови

НАТО драстично ќе го намали бројот на војниците на КосовоНАТО планира масовно кратење на своите војници на Косово, соопштија официјални претставници на Алијансата. НАТО моментално има на Косово околу 15 илјади војници, а според најавите, нивниот број би требало да се намали за 10 илјади до јануари наредната година.
XS
SM
MD
LG