Достапни линкови

Пад на кинескиот извоз за 26,4 насто


Кина соопшти дека во мај бележи пад на извозот за 26,4 насто, во споредба со минатат година, со што 7 месеци по ред паѓа кинескиот извоз. Кинеските царински служби соопштија дека и увозот во Кина е намален за 25,2 насто.
XS
SM
MD
LG