Достапни линкови

Во Париз средба Саркози- Меркел


Во Париз денеска ќе се одржи состанок на германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Никола Саркози. Нивната средба е во рамките на подготовките на самитот на Европската Унија, што ќе биде одржан наредната недела.
XS
SM
MD
LG