Достапни линкови

Прогноза за времето- топло, попладне наоблачување


Времето денеска ќе биде топло. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и со грмежи, особено во источните делови, каде што е можна и појава на невреме. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Во ноќните часови од север ќе се спушта постуден воздух. Температурата ќе се движи од 28 до 36, во Скопје до 34 степени.
XS
SM
MD
LG