Достапни линкови

Авион на Американ Ерлајнс принудно слета во Канада


Авион на „Американ Ерлајнс“ со 206 патници и членови на екипажот приунудно слета во источниот дел на Каннада поради чад во кабината. Авионот летал од Њујорк до Цирих кога, според неофицијални информации, пожар избил во кабината. Во настанот нема повредени а американски инженери го проверуваат леталото.
XS
SM
MD
LG