Достапни линкови

Нов случај на свински грип во Романија


Во Романија е регистриран нов случај на заболен од новиот грип А, попознат како свински грип. Романското Министерство за здравство потврди дека заболениот, кој во понеделникот се вратил од Торонто, е хоспитализиран во Националниот институт за заразни болести „Матеј Балш“ со стандардните симптоми на новиот грип.
XS
SM
MD
LG