Достапни линкови

Турција и Ирак потпишаа договор за воена соработка


Турција и Ирак денеска потпишаа прелиминарен договор за воена соработка. Во соопштението од турската војска се наведува дека соработката со Ирак ќе се фокусира на воени вежби и технички прашања. Турција бара поблиска соработка со војската на Ирак за борба против курдските сепаратисти.
XS
SM
MD
LG